single

Szlifierka kątowa – jaka jest najlepsza? Którą kupić?

​W rozmaitych pracach budowlanych czy też remontowych wielką rolę odgrywają urządzenia i używane przez nas maszyny. Oczywiście zręczność fachowca, pomysłowość i przede wszystkim szeroka wiedza nadal są na pierwszym miejscu, ale nawet najlepszy fachowiec bez dobrego sprzętu może nie osiągnąć dla nas zadowalającego efektu prac.

Rodzaj zasilania

Do wyboru mamy dwa rodzaje zasilania – akumulatorowe oraz klasyczne kablowe. W przypadku kabla nie będziemy w stanie wykonywać prac w każdym miejscu, a przynajmniej część prac może być dla nas znacznie utrudniona. Odmiany z kablem często są również mniej poręczne, co również może utrudniać ich użytkowanie w niektórych sytuacjach. Doskonałym przykładem są prace dekarskie i wysokościowe, gdzie nie zawsze mamy możliwość podłączenia się do gniazdka z prądem, a także wysoka waga urządzenia może przeszkadzać przy precyzyjnym operowaniu na przykład w uprzęży. W takim wypadku szlifierka akumulatorowa zdaje się być rozsądniejszym rozwiązaniem. Jeżeli pracujemy dużo, od razu warto wyposażyć się w dodatkowy akumulator.

Zestaw akcesoriów i skrzynka

To sprawa dość istotna, bowiem od wygody przenoszenia naszego urządzenia również będzie wiele zależało w późniejszym jego użytkowaniu. Także dodatkowe wyposażenie załączone od producenta już na starcie może nieco nam obniżyć koszty pracy i być ułatwieniem organizacyjnym. Najczęściej załączone są zestawy tarcz do różnego rodzaju materiałów, klucz do tarcz czy też dodatkowa rękojeść boczna, pozwalająca na pracę w innej pozycji. To wyposażenie dla fachowców ma niebagatelne znaczenie i pozwala na znaczną profesjonalizację wszystkich wykonywanych przy użyciu szlifierki prac.

Jakość wykonania urządzenia

Jakość wykonania to dla prawdziwego fachowca najważniejsza kwestia. Zależnie od zastosowań, do jakich będzie używana szlifierka kątowa dobrze jeżeli stosowane są w niej nowoczesne rozwiązania technologiczne. Mogą to być chociażby: jakościowy, elektroniczny hamulec blokujący tarczę, elektroniczne sprzęgło zmniejszające odrzut, wygodny uchwyt dopasowujący się do dłoni, zabezpieczenia chroniące silnik urządzenia przed zatarciem poprzez przedostanie się pyłu i wiele innych rozwiązań pozwalających na znacznie wygodniejszą i bezpieczniejszą pracę.

Postaw na znane marki

Bosch, Dewalt, Ryobi, Stanley, Panasonic – to tylko niektóre z marek wprost uwielbianych przez fachowców poszukujących szlifierki kątowej do pracy. To możliwości, których często nie znajdziemy w tańszych odpowiednikach tych urządzeń, a jednocześnie gwarancja solidnego wykonania i jakości serwisowej na każdym kroku również po zakupie. Ceny szlifierek różnią się często właśnie w zależności od marek. Najlepsze produkty firm Panasonic i Bosch mogą kosztować nawet ponad 3000 zł, podczas gdy wiele mniej znanych na rynku marek oferuje swoje szlifierki nawet w cenie kilkukrotnie mniejszej.

To urządzenia chętnie wykorzystywane nie tylko w przemyśle czy usługach budowanych i remontowych. Mają one zwykle swoje miejsce także w przydomowych warsztatach i cenione są również przez pasjonatów majsterkowania.

Sprawdź ofertę sklepu Mateomarket